Zábava

Zdolali jsme vysoká lana

Školní výlet VIII. třídy

Díky dnešnímu krásnému slunečnému počasí jsme si mohli naplno užít náplň našeho školního výletu. Nejprve nás čekaly tři hodiny pořádné dřiny v lanovém centru DDM Praha. Děti si to opravdu užily a zaslouží velkou pochvalu za výborné sportovní výkony a hlavně za zodpovědné vzájemné jištění. Po teoretickém úvodu a praktické ukázce se naučily, jak se jistit, a pak už se musely spolehnout jen jeden na druhého. Zvládly to úžasně, i když nižší váhové kategorie se někdy doslova vznesly, když je větší spolužák při seskoku převážil, což byla ale nakonec pro některé největší zábava. Zdolávání jednotlivých částí tratě bylo opravdu náročné, i přesto nezmizel z tváří našich horolezců smích a na mnohých byla vidět spokojenost nad překonáním sebe sama.
Zasloužený odpočinek nás čekal na palubě lodě Natal, která nás hodinku povozila po Vltavě. To jsme ale netušili, že se na konec ještě proběhneme po Praze, abychom stihli vlak. Bylo to o chlup, ale sportovní škola je sportovní škola, a tak nám vlak neujel.
Zpocení, vyčerpaní, možná už i hladoví, ale snad i spokojení jsme se svalili na sedačky ve vlaku a vyrazili jsme k domovu. Pochvalu zaslouží všichni i za vzorné chování během celého dne. Díky za to, osmáci, protože i já jsem si tak mohla výlet užít, ačkoliv jsem nezdolala žádnou lanovou překážku. A paní učitelce Aleně Podveské moc děkuji za doprovod.

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 12. 06. 2015 | 2200 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]