Akce

Za adventem našich předků

Třeťáci ve skanzenu


Každým rokem v prosinci zavládne v naší třídě sváteční předvánoční nálada. Každý den rozbalujeme adventní pytlíček s malým překvapením, které si děti navzájem pro sebe připravily. Zapalujeme svíčky, povídáme si, zpíváme a posloucháme koledy. Letos jsme si tento čas zpestřili návštěvou skanzenu.

Odpoledne 9.12. jsme se vypravili linkovým autobusem do Přerova nad Labem. Pěkně v klidu jsme si prohlédli vánoční výstavu připravenou v jednotlivých chaloupkách.

Děti se zájmem sledovaly a poslouchaly vyprávění o tom, jak lidé dříve prožívali zimní čas, adventní svátky, Štědrý den a vánoční svátky. Dozvěděli jsme se, co se jedlo při štědrovečerní večeři a proč býval stromeček zavěšený u stropu. Pokud byste se chtěli dozvědět, proč dříve mívali na Štědrý večer pod stolem slámu, řetěz a sekyru, zajeďte si do skanzenu také nebo se zeptejte třeťáků.

Po prohlídce staré školy a velké sbírky rozmanitých betlémů, jsme měli čas na utrácení za dárečky pro maminky a tatínky. I když nám počasí přálo a byli jsme teple oblečení, rádi jsme se zahřáli teplým čajem v přerovské cukrárně. Spokojení a příjemně naladění jsme se vrátili zpátky do Kounic.


[ Akt. známka: 3,50 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Miroslava Roudnická | Vydáno dne 16. 12. 2008 | 2817 přečtení | Počet komentářů: 273 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server