Akce

Toulcův dvůr

Žáci 6., 8. a 9. třídy na přírodovědné exkurzi.

Krok za krokem vodním tokem.

Naše exkurze začala seznámením s druhy toků a s vodními živočichy. Následovaly skupinové práce, které pokračovaly ve venkovním areálu. Někteří naši spolužáci se přezuli do holínek a začali s výlovem kamenů, na kterých byli vodní živočichové. Výzkum mohl začít. Dozvídali jsme se názvy živočichů, jako třeba beruška vodní nebo ploštěnka mléčná. Když nám vypršel čas, chystali jsme se zpět do hlavní budovy. Byli jsme venkovním prostředím tak nadšeni, že jsme nechtěli zpět. Byl to moc pěkný výlet.

tok2
tok1
tok3

Život v mokřadech

Dozvěděli jsme se, že mokřady vznikají přírodně a většinou jsou chráněny. Nacházely se i na českobrodsku. Bohužel je ohrožuje vysychání. Pozorovali jsme živočichy, které jsme nalovili v tůni: nymfu motýlice, nymfu jepice, pulce žab, skokana zeleného, bruslařky, pijavice, ploštěnky a splešťuli blátivou.. Z rostlinstva jsme viděli například rákos, kosatec, olši a vrbu. Jedním z úkolů bylo také sestavit krátkou báseň, která bude obsahovat alespoň čtyři z těchto slov: žába, pulec, komár, vážka, voda, vrba, orobinec.

Žába žije ve vodě,
skáče, kuňká vesele.
Komár na ní smutně kouká,
že nemůže taky kuňkat.
Pulec plave ve vodě,
vážka sedí na vrbě.

mokrad1
mokrad2
mokrad3

Autoři: žáci 6. a 9. třídy


[ Akt. známka: 2,67 / Počet hlasů: 3 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Melanie Moravcová | Vydáno dne 03. 10. 2008 | 4116 přečtení | Počet komentářů: 577 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server