Sport

Tělocvična

Sokolovna, nafukovací hala, nebo tělocvična?

Od té doby, co stojí nová škola, řešíme staronový problém: kde učit tělesnou výchovu? Fakt, že obec v devadesátých letech postavila novou školu, dodnes mnoha lidem připadá jako malý zázrak. Ale přes všechnu radost z moderní budovy je situace taková, že důležitá část - tělocvična, chybí. Od té doby, kdy byla postavena sokolovna, využívá pro sportovní účely škola tuto budovu. V posledních letech je však sokolovna rozměrově, technicky i hygienicky jen těžce přijatelná. V zastupitelstvu proběhlo na téma tělocvična mnoho jednání. Nad stavbou nové tělocvičny převážil rozumný názor, že pro Kounice je důležitější plynofikace, kanalizace, čistička a vodovod. Během dokončování této infrastruktury bylo rozhodnuto, že u školy bude vybudováno víceúčelové hřiště s umělým povrchem s rozměry 36m x 18m (to se povedlo s desetiprocentním podílem kraje v roce 2007) a do roku 2009 se nad ním postaví přetlaková hala. Ta by sloužila vždy pouze v zimním období, na jaře by se ukládala.
Koncem roku 2007 se ovšem objevila další varianta. S pomocí fondů EU postavit pevnou tělocvičnu s veškerým zázemím. Ta by sloužila nejen škole, ale celé naší sportovní veřejnosti. Takže se pouštíme do nového úkolu: jak to udělat, aby tělocvična co nejdříve stála. Zadání, pozemek, projekty, smlouvy, spousta jednání a hlavně peníze - ty zatím nejsou jisté. Pokud by nebyly, škola využívá nadále sokolovnu, pokud jich bude omezené množství, budeme stavět přetlakovou halu. A pak je tu ještě třetí možnost...Vedení obce i zastupitelstvo jsou pro.

U školy bude postavena tělocvična.

Do roku 2009 (Počet hlasů: 34)
(20.00 %)

Do roku 2010 (Počet hlasů: 29)
(17.06 %)

Do roku 2011 (Počet hlasů: 25)
(14.71 %)

Do roku 2012 (Počet hlasů: 25)
(14.71 %)

Nikdy (Počet hlasů: 57)
(33.53 %)

Vložte text odpovědi (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)Celkem hlasovalo: 170
[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 6 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 19. 01. 2008 | 2600 přečtení | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server