Vzdělávání

Prvňáci v Toulcově dvoře

Prvňáci trávili úterní dopoledne ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr.

Co dělají zvířata v zimě a co je zimní spánek? Která zvířata v zimě spí a se kterými se můžeme v zimě potkat? To už ví kluci a holky z 1. A. Ve Středisku ekologické výchovy v Toulcově dvoře si zahráli na zimní spáče a nespáče, seznámili se s nejběžnějšími stopami zvířat a sami si vyzkoušeli zvíře vystopovat. Hledali pobytová znamení a vyrobili si zápisník, který jim pomůže poznávat stopy v přírodě.

Děti z 1. B zjišťovaly, kdo nám létá v zimě na krmítko a jak se ptáci starají o svá mláďata. Pomocí dalekohledů pozorovaly ptáky na krmítku a naučily se je poznávat. Dozvěděly se, čím můžeme ptáčky v zimě přikrmovat a co jim naopak lidé do krmítka dávat nesmí. Zjistily, co musí umět každá malá sýkorka, aby přežila, a na koho si musí dávat pozor.

Jak celý den probíhal se můžete podívat ve fotogalerii.


[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 28. 11. 2017 | 1566 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server