Vzdělávání

Projekt Veselé zoubky

Prvňáci soutěží o zájezd do Divadla Spejbla a Hurvínka

V dubnu probíhal v první třídě naší školy projekt Veselé zoubky.

V první části projektu jsme se seznámili s technikou čištění zoubků, povídali jsme si o tom, z jakých částí se zoubek skládá, co mu prospívá a na interaktivní tabuli jsme plnili "zubní" úkoly. Za odměnu pak každý z nás dostal taštičku plnou potřeb pro čištění zoubků.

Druhá část už byla o poznání složitější. V rámci soutěže pro školy na téma "Prevence zubního kazu", jsme si připomněli teoretické poznatky z první části projektu a společně jsme si přečetli příběh o Barborce a cucavých bonbonech. Pak nám maminka našeho spolužáka - paní Zoubková, která pracuje jako zubní laborantka, vyprávěla o tom, jak se vyrábí zoubky pro ty, kteří už ty svoje nemají. Každý z nás dostal sádrový odlitek horní čelisti, ve které chyběly vždy 3 - 4 zoubky. Odlitek jsme si nejdříve barevně upravili vodovými barvami tak, aby působil opravdově. Na modelech, které nám přinesla paní Zoubková, jsme vyhledávali, které zoubky v našich odlitcích chybí. Nakonec už jsme jen chybějící zoubky pomocí modelíny umístili na správné místo v čelisti a bylo hotovo. Výsledky projektu si můžete prohlédnout v přístavbě školy. Nafocené je pošleme do zmiňované soutěže a vás prosíme, abyste nám drželi palce, protože pokud budeme úspěšní a naše výtvory se budou líbit, bude naše třída zařazena do losování o zájezd do Divadla Spejbla a Hurvínka.


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 22. 04. 2016 | 1991 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server