Historie

Přístavba školy

Schválena smlouva s dodavatelem

Kounice rostou, a to jak počtem budov, tak i počtem obyvatel, pro nás ve škole je důležité hlavně zvyšování počtu kounických dětí. Jeden můj známý jednou řekl, že Kounice jsou VIP adresa:), a já tato slova rád používám. Každý rok provádím demografický průzkum, takže mám jasnou představu o počtu všech předškoláků, to je dětí v rozmezí věku 0 až 6 let. Již před třemi lety jsem věděl, že současná škola nebude po roce 2013 vyhovovat. Někomu možná není jasné proč, když maximální kapacita naší školy je 222 žáků, a přitom do ní chodí v současné době 161 dětí. Vysvětlení je jednoduché: maximální hygienou povolená kapacita našich tříd je 24 dětí (s jednou výjimkou, kam se jich vejde 30), a po roce 2013 se počet nastupujících prvňáčků bude dlouhá léta pohybovat kolem 30 dětí v každém ročníku. To znamená buď velké učebny nebo více učeben (některé ročníky se budou dělit na A a B). Ani jednu podmínku naše budova nesplňuje. A navíc potřebujeme zřídit další oddělení školní družiny.

Takže jsem musel jednat. Šlo o desítky setkání, jednání, přesvědčování, o stovky hodin, strávených na poradách a přípravných jednáních. Bylo třeba přesvědčit zastupitelstvo, propočítat financování v případě, že nevyjde dotace, jednat se statiky o umístění (ideální by bylo další patro, ale to statikové nedoporučili), jednat se Sokolem o převedení asfaltové plochy do majetku obce (vznikl tak společný projekt Přístavba školy a šatny), jednat o změně územního plánu, jednat s projektanty o studii, dělat průzkumy ohledně technologie stavby, účastnit se výběrového řízení na projektanta, s ním konzultovat projekt, být v konkurzní komisi pro výběr firmy, která bude stavbu realizovat. To vše dospělo s velkou podporou a pomocí paní starostky do současného stavu, kdy jsme těsně před realizací.

13.6.2012 zastupitelstvo na svém jednání schválilo smlouvu s dodavatelem a pověřilo paní starostku podepsat tuto smlouvu. Pokud vše půjde podle plánu, měli bychom hotovou přístavbu převzít do užívání v srpnu 2013.

Popis přístavby: přízemní budova 42 m x 13 m, propojená se schodištěm školy, 4 učebny pro 30 žáků, shromažďovací prostor, 2 kabinety, 4 šatny, sociální zařízení, technické zázemí. Okna učeben situována na západ k tenisovým kurtům.

Studie - jedna z verzí:


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 6 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 14. 06. 2012 | 4233 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server