Akce

Policejní hlášení ze dne 4. 4. 2014

Po Andersenovi pátrala celá škola.

Dne 4. 4. 2014 v 18.30 byl na naši policejní stanici nahlášen únos pana Andersena. Ten se měl výše zmíněného dne dostavit na zahájení 7. ročníku Noci s Andersenem na Základní škole v Kounicích. Po zmizelém bylo vyhlášeno celostátní pátrání a do hledání se zapojili i žáci kounické základní školy.
Starostka obce nahlásila zmizení na naši policejní stanici ihned po zjištění únosu a objevení stop po zápase, které všímavá uklízečka paní Ludmila Z. zajistila u šaten ZŠ. Záhy byli našimi policisty vytipováni podezřelí pachatelé. Indentikity podezřelých byly zaslány do budovy základní školy, kde došlo k rozdělení přítomných detektivů na pátrací skupiny – skupina č. 1 měla detašované pracoviště v budově o. s. Mezera, pátrací skupina č. 2 byla umístěna v prvním patře školy a v přízemí školy pracovala skupina č. 3.
Detektivní práce spočívala ve vyhledávání důkazů, zajišťování stop a kompletaci získaných materiálů. Pátrací skupiny při své práci využívaly literaturu s detektivní tematikou, se kterou je seznámili proslavení detektivové (detektiv Klásek, Phill Marlow, Sherlock Holmes a další). Za krátkou dobu se pátračkám podařilo nasbírat velké množství důkazů (odlitky stop, grafologický rozbor písma v únoscově dopisu, pachové stopy, chemické rozbory atd.) a vytipovat podezřelého pachatele. Na policejní stanici byl popis pachatele nahlášen telefonicky krátce před půlnocí, kdy bylo zahájeno intenzivní pátrání po obviněném. Detektivové unavení vyčerpávajícím pátráním se uložili ke spánku a Policie ČR mezitím dopadla pachatele trestného činu. Tento byl předveden na služebnu a po výslechu se doznal k trestnému činu únosu pana Andersena. Pátrání bylo ukončeno 5.4. 2014 v 8.00 v budově základní školy za přítomnosti všech zúčastněných. Celou akci dokumentovala policejní fotografka paní Hana S. Jí, vedoucím detektivům, policejním externistům a členům všech pátracích skupin patří velký dík za pomoc při hledání pachatele.

Policie ZŠ ČR


[ Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 07. 04. 2014 | 1684 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server