Opět Toulcův dvůr...

V Toulcově dvoře se sedmáky

V pondělí 29. 9. jsme se spolu s žáky sedmé třídy zúčastnili dalšího programu v Toulcově dvoře. Tentokrát jsme se vydali prozkoumat život v lese. Počasí nám opravdu přálo, užili jsme si tu krásný slunečný den.

Po krátkém úvodu v učebně, kde jsme si přečetli vzkaz syna původního majitele zdejšího dvora a přilehlých pozemků pana Františka Toulce, jsme vyrazili do terénu. A co jsme všechno dělali? Určovali jsme podle klíče druhy stromů, prozkoumali bujný život pod pařezy, hledali siluety lesních savců. Také jsme si zahráli novou hru a vyzkoušeli na vlastní kůži pevnost vazeb lesního společenstva. Na závěr jsme ještě vyluštili křížovku - ta pro nás byla úplně jednoduchá, vždyť už jsme všechno znali - a pojmenovali základní funkce lesa. A jak se nám to líbilo? To je různé, ale že to nebyla zase taková nuda, to zjistíte na první pohled z přiložených fotek.

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 30. 09. 2014 | 1908 přečtení | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]