Akce

Ohlédnutí za výletem sedmáků

Okolo Kounic křížem krážem - cíl neznámý...

V pátek 5. 6. jsme místo do školy zamířili na pěší výlet v okolí Kounic. Nejprve byly losem určeny čtyřčlenné skupiny, které společně plnily v průběhu celého dne nejrůznější úkoly. Protože nebylo známo, kudy naše trasa povede, musely navíc hledat indicie, které jim prozradily, kam dál. Putování to bylo hodně náročné, nejen kvůli délce trasy a složitosti úkolů, ale hlavně kvůli počasí, které si usmyslelo překonávat teplotní rekordy. A tak nám přišla vhod zastávka na jezeře Chrástnice, kde jsme se mohli alespoň na chvíli ochladit a někteří dokonce vykoupat. Pomohlo i to, že cesta vedla kolem dvou hospůdek, ve kterých jsme si zaslouženě vychutnali studenou limonádu a kdo chtěl, dal si zmrzlinu.

Když jsme se v podvečer konečně vrátili, spěchali jsme postavit stany a rozdělat oheň na opečení buřtů. To se podařilo bez větších problémů a tak se ti, kdo měli ještě sílu, pustili do hraní fotbálku a dalších her. Bohužel se nenašla taková, kterou by byli ochotní hrát všichni, a tak se vytvořily skupinky. Jedna sportovní, druhá tábornická, jiná dětinská a další láskychtivá - ta mi dělala opravdu nejvíce starostí.

Po setmění, které nastalo - jak je v tuto roční dobu zvykem - dost pozdě, přišla ještě noční zkouška odvahy, kterou většina s menším či větším sebezapřením zvládla. Po večerce se kupodivu nikomu kromě mě nechtělo spát. Noc to byla opravdu náročná, dospávali jsme ji po zbytek víkendu (já tedy určitě).

Ráno jsme pobalili všechny věci, uklidili tábořiště (musím si rýpnout, ne všichni uklízeli a pomáhali ochotně, což mě opravdu velice mrzelo) a šli se domů konečně pořádně vyspat...

Tento výlet byl zároveň mým rozloučením se sedmáky, ale určitě to pro většinu nebyla poslední společná akce. Bude-li dost zájemců, v příštím školním roce vás bude čekat perný lyžařský výcvik!

Na závěr bych ještě ráda poděkovala paní starostce za zajištění tábornického prostoru, všem ochotným rodičům, kteří nám pomohli zejména s logistikou a především mému muži, který se stal nedobrovolně naší rychlou spojkou i pomocníkem při noční bojovce.
[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 14. 06. 2015 | 1731 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server