Noc s Andersenem 2015

Letos dvakrát

Pohádková noc
Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami, v jedné škole nedaleko Prahy zmizela ze všech knížek úplně všechna písmenka. Skupiny Čertů, Loupežníků, Draků, Hastrmanů, Hejkalů, Ježibab a Jezinek se bez váhání pustily do plnění pohádkových úkolů, aby ztracená písmenka získaly zpět.
Když se jim podařilo přemoci zlého draka, mohly vstoupit do pohádkové říše, kde na ně čekal Český Honza se svou pohádkou. Při dalším čtení se děti octly až v dalekém Japonsku. Pravou japonskou atmosféru nám vykouzlily dvě opravdové Japonky v kimonu, tradiční hudba a japonština. Za pomoci vzácné návštěvy měli kluci i holky výjimečnou příležitost složit si motýla pomocí techniky origami. Na závěr večera si pak ještě vyzkoušeli své herecké umění a se svými skupinkami předvedli krátkou pohádku, kterou si společně nacvičili. Z říše pohádek se pak všichni odebrali do říše snů. Ráno po probuzení a dobré snídani jsme přivítali krále a královnu, kteří poděkovali všem zachráncům za záchranu knížek v království a předali jim krásné dárky - knížky plné písmenek a zajímavého čtení.
Miroslava Roudnická

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 16. 04. 2015 | 2293 přečtení | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslava Roudnická ]