Noc s Andersenem 2009

Čtení a spaní ve škole - v naší škole druhý ročník.

Velké uznání a poděkování Mezeře, učitelkám naší školy a dvěma žákyním deváté třídy za zorganizování tak úspěšné, zábavné a prospěšné akce, jakou byla letošní Noc s Andersenem.
Jsem rád, že se v Kounicích k nadšencům jako jsou vedoucí kroužků, trenéři, rybáři, někteří Sokolové a hasiči v posledních letech připojili další lidé, kteří jsou ochotni pro děti něco udělat i mimo školní výuku a věnují tomu svůj volný čas.
Pro tyto aktivity bude naše škola vždy otevřená.

Škoda jen nepříjemného zakončení: děti odcházely většinou bez rozloučení, rodiče si je odváděli (až na několik málo vyjímek) bez slova uznání a bez poděkování.

Foto Mezera:

Souhrnná zpráva:

Organizátoři: Mezera o.s., ZŠ Kounice

Partneři: Městys Kounice

Externí hosté: divadelník Josef Jelínek, houslistka Zuzana Roudnická

Místo konání: ZŠ Kounice

Datum konání: 3.4.2009 – 4.4.2009

Počet účastníků: 53 dětí, 11 dospělých, 2 žákyně ZŠ

Doprovodná akce:

• prezentace projektu Sluníčkový den – podpora pěstounských rodin a dětí z dětských domovů, prodej sluníček
  • výtěžek z prodeje 46 sluníček v celkové hodnotě 1.380,- Kč ( sluníčko á 30,- Kč) bude zaslán na konto nadace Rozum a Cit, která je hlavním organizátorem celonárodního projektu

Letošní Noc s Andersenem byla zahájena paní starostkou městyse Kounice, která děti přivítala a popřála pěknou noc hodně zábavy. Následovalo divadelní představení O medvědech. Divadélko nás všechny krásně pohádkově naladilo a pod instruktáží samotného pana herce i svých vedoucích skupin vyráběly děti své vlastní medvědí polštářky. Práce s jehlou, nití a látkami jim šla od ruky, ale projevila se i vyčerpanost a nutnost nabrat novou energii. Domácí polévky a další pochutiny, které připravily maminky a babičky všech dětí, ovoce i zelenina nás všechny posilnily a tak jsme se mohli zaposlouchat do příběhu pana J. Wericha „O lakomé Barce“. Vypravěčem byla samotná Lakomá Barka, děti pozorně naslouchaly a jejich paměť byla prověřena kontrolní otázkou Barky – „kolik dětí měl pan učitel a jak se jmenovaly“.

Jen co lakomá Barka dočetla, přišel všechny pozdravit pan J.CH.Andersen, pohovořil o kráse knih a o tom, jak je důležité si k nim najít vztah a předal knižku školní knihovně.

Dobrodružná část začala kolem 22:00 hod, kdy jsme se vypravili ven. Každý účastník dostal malou lucerničku a svítil na cestu k místu zasazení stromu POHÁDKOVNÍK 2009, který je symbolem splněných přání pro všechny děti ZŠ. Věříme, že se stromku bude v půdě na půdě ZŠ Kounice dařit dobře a bude růst stejně rychle jako odrůstají její žáci a žákyně.

Následovala druhá večeře ve školní jídelně a poté poslední čtení – pohádka O broučcích. Předčítající byla babička broučice a pohádka nás navnadila na cestu do školních postelí – karimatek a spacáků.

Druhý den jsme se probudili do slunečního rána, společně posnídali, rozdali si malé upomínkové předměty, zapózovali jsme na hřišti na společné foto a pak se pomalu rozešli do svých domovů.

Děkujeme všem dětem za jejich účast na projektu Noc s Andersenem.

Děkujeme ZŠ Kounice za prostory školy a zejména za obětavou organizaci celého učitelského sboru, který se akce zúčastnil a děkujeme také Městysi Kounice za finanční a morální podporu.

Věříme, že se večer a noc strávená ve škole mezi knihami a povídáním o nich a posloucháním pohádkových či napínavých příběhů stane motivací pro to, abychom všichni do regálů s knihami sahali často, ponořili se do jednotlivých dějů a vcítili se do role hlavních hrdinů.

Těšíme se na další ročník v roce 2010. Přejeme všem hezké dny.

Mezera o.s.

Monika Kolářová, Petra Marhounová, Ilona Kunešová

• [ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 15. 04. 2009 | 4840 přečtení | Počet komentářů: 197 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mezera ]