Akce

Noc s Andersenem (1. stupeň)

10. ročník Noci s Andersenem v naší škole.

V pátek 31. března 2017 svítila okna kounické školy dlouho do noci. Ve škole totiž probíhal již desátý ročník tradiční akce Noc s Andersenem. Kluci a holky z 1. stupně nastoupili na loď a za doprovodu plavčíků se vydali pozorovat podmořský život.

Na začátku však bylo třeba seznámit se s živočichy, kterých je v moři plno. Mořští koníci, medúzy, chobotnice, delfíni, žraloci, hvězdice, želvy nebo krabi - to jsou živočichové, které jsme prozkoumali opravdu důkladně. Nejvíce pozornosti si však zasloužila velryba Varvara, ta dokonce dvakrát proplula za okny naší školy. O životě v moři nám přišli vyprávět starý mořský vlk Ivan, který se s velrybou na moři setkal, mořská panna Zuzka a potápěč Marek. Sami jsme pak vyrobili svůj soukromý mořský svět a zkusili jsme si, jak těžké je o moři veršovat. V závěru jsme důkladně prozkoumali korálový útes, ve který se pomocí velkoplošné projekce změnila celá přístavba naší školy.

Do spacáků jsme se zachumlali kolem půlnoci a hned po probuzení jsme se dočkali velikého překvapení - dorazil sám pan Andersen. Ten nám tentokrát nepřinesl knížky, ale klíč od zamčené truhly, kterou jsme dostali už v pátek od paní starostky. Truhla byla plná pokladů - každý si odnesl knížečku o moři, sladkosti a mušličku na krk. Do školní knihovny nám přibyly dvě nové knížky - mořská encyklopedie a příběh o velrybě Varvaře.

Podmořská expedice byla náročná, ale s pomocí plavčíků a s dobrotami, které nám k snídani napekly hodné maminky (děkujeme!), jsme ji zvládli. A pokud chcete, můžete se přijít na velrybu k nám do školy podívat - zabydlela se totiž na chodbě naší školy a je tam prý moc spokojená.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout níže (průběžně budou doplňovány).


Берегите экологию нашей планеты не выбрасывайте полиэтилен . Отходы полиэтилена можно переработать и важным является прием пленки для дальнейшей транспортировки на завод по переработки.


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 4 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 01. 04. 2017 | 4804 přečtení | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server