Akce

Noc s Andersenem

Tradiční akce ZŠ Kounice

Mezi tradiční akce Základní školy Kounice patří Noc s Andersenem. Jedná se o dlouholetou tradici, která se snaží podporovat a rozvíjet dětské čtenářství. Ani letos jsme si „Andersena“ nenechali ujít.

V pátek se ve škole sešlo 48 čtenářů z 2., 3. a 4. třídy, aby se z nich vzápětí stalo 48 koťat. Koťata pak v pelíšcích, za pomoci zkušených koček - Micky, Mourka, Drápka, Zrzka, Macka, Chloupka, Lizinky a Tlapky, plnila zapeklité úkoly. Vše odstartoval tanec černých koček z 8. třídy, a pak už následovala aktivita za aktivitou - četba odborného kočičího textu, výroba novinových koček, odpočinek při měsíčku nebo ranní prověrka kočičí obratnosti se závěrečným lovem myšek.

Pozvání na kočičí sněm přijaly i kočičí hvězdy – kocour Mikeš, kočka Moura a kocourek Modroočko, který si s sebou přivedl svou kamarádku Zelenoočku. Všechny zmíněné kočky přečetly koťatům ukázky z knih s „kočičí“ tématikou. Spoustu dalších knih do školní knihovny jsme dostali také od paní starostky a hlavně od pana Andersena, který spěchal na naši akci tak moc, že to nakonec jen tak tak ubrzdil. Nakonec se s námi vyfotil pod střechou, na které každý večer zasedá kočičí sněm, a vydal se zpět do Dánska.


Že jsme si společné přespání ve škole všichni moc užili, se můžete přesvědčit na přiložených fotografiích.[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 17. 04. 2018 | 1408 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server