Akce

Noc s Andersenem

9. ročník Noci s Andersenem

NOVÉ FOTOGRAFIE!


V noci z pátku na sobotu proběhl na naší škole již 9. ročník Noci s Andersenem. Tématem letošního ročníku byli hrdinové nejen v dětských knížkách. Za celou noc jsme potkali takových hrdinů hned několik, a ještě jsme se navíc dozvěděli spousty nových informací.

Setkali jsme se s Filipem - klukem, jenž přerušil skvěle rozjetý cyklistický závod proto, aby pomohl jednomu z fanoušků, který během závodu utrpěl závažné zranění. Filip byl za tento čin oceněn vítězstvím v anketě Dětský hrdinský čin roku a o jeho záslužném skutku se psalo i v novinách. Dalším hrdinou, který s námi trávil noc, byl Jakub z knížky Roalda Dahla Jakub a obří broskev. Kuba nás pěkně napínal. Nechtěl nám prozradit, jak jeho příběh skončí. Netrápilo nás to ale dlouho - ve skupinkách jsme si konec knížky dotvořili sami.

Jenže jak vůbec vznikne taková knížka? No, není to nic lehkého. Nám s tím naštěstí pomohli dva poslové z minulosti, kteří nám o vzniku a vývoji knížek povídali. Hrdinou se té noci stal každý z nás - ono totiž dojít v noci (pouze za svitu svíček) do klášterní knihovny a podepsat se pod dohledem tajemného mnicha na společný pergamen, není nic pro slabé nátury. Ale když my jsme nutně potřebovali získat tajné indicie pro naše skupiny a jinak to bohužel nešlo. Naštěstí jsme se hned na začátku noci v rámci společných her přesvědčili, že táhneme za jeden provaz, a že se jeden na druhého můžeme spolehnout.

Děkujeme všem maminkám za dobroty, které nám napekly k snídani, a všem zúčastněným, kteří s námi do toho i letos šli.


[ Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 11. 04. 2016 | 1452 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server