Akce

Královský průvod

Páťáci se přenesli do středověku.

Královský průvod

V pátek 6.6. se žáci V. třídy vypravili do Prahy podívat se na Královský průvod. Letos se konal už podruhé a má předobraz ve skutečné události. Nejvýznamnější panovník českých dějin císař a král Karel IV. Opravdu každoročně vozil císařské korunovační klenoty, památné symboly Svaté říše římské, z Karlštejna do Prahy a poté zase zpátky.

Společně s průvodem jsme se vydali z Hradčanského náměstí Nerudovou ulicí přes Karlův most až na Staroměstské náměstí. V průvodu jsme viděli autentické postavy – císaře Karla IV., jeho ženu Elišku Pomořanskou, syna – Václava IV., bratry Karla IV., různé šlechtice, církevní hodnostáře, rytíře, měšťany, řemeslníky, kejklíře, hudebníky a mnoho dalších postav. Průvod uzavírala obrovská smrt, která se dětem líbila nejvíce. Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek.


[ Akt. známka: 2,80 / Počet hlasů: 5 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Marie Koubková | Vydáno dne 18. 06. 2008 | 2828 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server