Žáci

Dotkli jsme se pravěku - IV. a VI. třída

Program Národního muzea "Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých řemesel"

Národní muzeum uspořádalo akci plnou objevů a poznání "Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých řemesel". Zúčastnili jsme se jí 27. 9. v areálu Botanické zahrady Praha „Na Farkách“. Program byl rozdělen do osmi stanovišť, ve kterých si děti mohly pod vedením lektorů vyzkoušet různé pravěké dovednosti. Vyzkoušeli jsme si, jak pračlověk štípal kamenné nástroje, jak brousil sekerky první zemědělec, jak se zpracovávala kůže, dřevo i kosti, jak se mlelo obilí a tkaly textilie. Aktivity doplnily i přednášky věnované jednotlivým řemeslům. Dětem se akce moc líbila, a kdybychom nemuseli spěchat na vlak, určitě bychom se zdrželi i déle než dvě hodiny. Obě třídy si zaslouží pochvalu jak za vědomosti o pravěku, tak i za vzorné chování."


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 5 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 02. 10. 2012 | 5711 přečtení | Počet komentářů: 2751 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server