Akce

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Školní kolo

Dopravní soutěž mladých cyklistů vyhlašuje Ministerstvo dopravy- BESIP se spoluvyhlašovateli, ktrými jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Ústřední automotoklub ČR, Autoklub České republiky, Český červený kříž a další orgány a organizace.

Dopravní soutěž mladých cyklistů probíhá ve třech kolech: Školní kolo, okresní kolo a celorepublikové finále. Letos se uskutečnilo školní kolo na ZŠ Kounice 9. dubna.

Jak už je tradicí, organizace soutěže se ujali žáci IX. třídy. Svého úkolu se zhostili s přehledem. K hladkému průběhu akce jistě přispěl fakt, že sami byli v minulých ročnících soutěžícími, takže disciplíny (jízda zručnosti, test z dopravních předpisů a test ze znalostí poskytování první pomoci) dobře znají.

Nejúspěšnějším závodníkem se letos stala Aneta Tichá z osmé třídy, těsně za ní skončil Josef Houska ze stejného ročníku a třetí v pořadí byl Dmitro Milinevskyy ze sedmičky.

Pořadí prvních tří nejúspěšnějších v jednotlivých ročnících, soutěží žáci 5.- 8. ročníku, je následující:

V. třída: J. Růžička, T. Švarcová, J. Jehličková

VI. třída: L. Malík, N. Burianová, T. Domín

VII. třída: D. Milinevskyy, O. Biernačik, L. Fendrychová

VIII. třída: A. Tichá, J. Houska, O. Tolman.

Hlavním cílem celé akce je ale probouzet v dětech zájem o dopravní problematiku a alespoň určité povědomí o bezpečnosti v silniční dopravě, což se díky aktivní účasti pořadatelů i soutěžících daří. Všem za to dík!

Momentky ze soutěže

A jaký mají názor na soutěž pořadatelé? Nejednotný. Posuďte sami.

Veronika Šedová napsala: "Ve středu 9.4. 08 se už po několikáté uskutečnilo školní kolo dopravní soutěže. Soutěžili v něm děti od 5. do 8. třídy. Museli zvládnout jízdu zručnosti, dopravní testy a zdravotní testy. Někomu to přišlo těžší, někomu lehčí, ale vždy to zvládli."

Lucie Hasincová říká: "Pro mě je tato soutěž naprostá blbost. Sice pro pro pořadatele i učitele sranda, ale pro soutěžící ne! Něco zpackáte a potom se vám celá škola směje. Je to hrozně ponižující! Mně je to už vcelku jedno, ale nikdy na tuto soutěž nezapomenu. Ale proč to nemůže být dobrovolné?!

V komentáři Víta Roudnického se objevuje slovo "nuda", jiní přiznávají, že užili legraci, nebo kladně vnímají fakt, že pravidelné vyučování bylo nahrazeno odlišnou činností.


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Karel Havlíček | Vydáno dne 10. 04. 2008 | 3476 přečtení | Počet komentářů: 307 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server