Akce

Dopravní hřiště v Kolíně

Jak jezdit na kole a neublížit sobě ani ostatním

22. května jsme se konečně vypravili do Kolína na dopravní hřiště. Než jsme mohli sednout na kolo, museli jsme ale nejprve prokázat, že jsme po teoretické stránce dobře připraveni.

Zasedli jsme k testům, které pro nás připravil náš školitel p. Brzák, ale ouha! Z celé čtvrté a páté třídy nebyl nikdo natolik úspěšný, aby získal průkaz mladého cyklisty. Co naplat, je stále co se učit... Snad nám půjde alespoň praktická část. Pro začátek jsme vyfasovali jízdní kola, na hlavu nasadili (většinou své - chválím) vlastní přilby, a vyslechli poslední pokyny pro bezpečnou jízdu. A pak to začalo! Jeden dopravní přestupek stíhal druhý, neohrožení borci se řítili po silnicích vybavených veškerým běžným dopravním značením rychlostí blesku a pedagogický doprovod nestíhal upozorňovat na všechny prohřešky. Představy o plynulosti a bezpečnosti provozu rychle vzaly zasvé.

Naštěstí přišel spásný nápad motivovat všechny účastníky provozu projížďkou v motokárách, které všichni už při příchodu obdivně prohlíželi. Ovšem motokár je málo, takže se dostane jen na ty nejlepší řidiče. Za každý přestupek či nesprávné chování začali učitelé rozdávat tresné body - kdo jich bude mít nejméně, projede se v motokáře! Takový obrat k lepšímu lze jen těžko popsat slovy. Někteří sice bodů nastřádali více než dost, ale velká část žáků udržela až do určené hodiny H čisté konto. Mohlo začít přesedání do motokár. A protože se snažili opravdu všichni, nakonec si "motojízdu" mohli vyzkoušet i největší hříšníci. Dokonce jsme si vyzkoušeli i jízdu na mokré vozovce (naštěstí byla slibovaná přeháňka opravdu krátká).

Na závěr patří můj dík panu Brzákovi, který se nám po celou dobu plně věnoval, a také ÚAMK za to, že připravil tak pěkné a dobře vybavené hřiště. Dopravní hřiště Kolín Foto si prohlédněte zde.
























Foto: Š. B.

[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 22. 08. 2009 | 1670 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server