Akce

Den vesnických žen

Oslava svátku

Že mají 15. října svátek všechny Terezky, ví pravděpodobně mnoho z vás, vždyť jde o jedno v současnosti z nejoblíbenějších jmen. Ale kdo ví, že tento den je zároveň vyhlášen jako Mezinárodní den vesnických žen?! To v kounické škole na tento svátek rozhodně nezapomínají! A jak jinak a lépe může slavit opravdová vesnická žena než prací. A tak se v pátek děti, když přicházely do své školy, nestačily divit. Vždyť se rázem ocitly o sto let zpátky! Už u vchodu je přivítala hezká mladá selka chlebem a solí a pak už nevěděly, kam se podívat dřív. Na vesničanku dojící kozu a nabízející jim hrnek mléka k ochutnání, nebo přijmout jablíčko od babičky shrbené nad pletením punčoch? Prohlédnout si, jak se pere na valše, pletou košíky nebo dere peří? Přivonět k čerstvě mleté žitovce (že by od Žida?), badyánu tlučenému v hmoždíři nebo právě zadělávanému těstu? Při tom se stačit jen tak tak vyhnout motyce v rukou ženy kopající brambory či srpu žnoucímu obilí. A tak se při těchto poučných „živých obrazech“ pobavili všichni. Těžko říci, kdo víc. Děti, nebo vesnické ženy - učitelky a další zaměstnankyně kounické školy. Dobrá nálada vydržela všem minimálně po celý pátek. A už teď se těšíme, co vymyslíme na příště!

Fotogalerie:


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 5 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Marie Domínová | Vydáno dne 16. 10. 2011 | 6998 přečtení | Počet komentářů: 1017 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server