Další

Čtvrtá třída v Podlipanském muzeu

Bitva u Lipan
Zmizelé Českobrodsko

Protože se čtvrťáci učí o husitství, rozhodli jsme se navštívit Podlipanské muzeum v Českém Brodě, kde je stálá expozice o bitvě u Lipan. Děti se dozvěděly ještě více informací o této době, popovídaly si s Jiřím z Poděbrad, prohlédly si husitské zbraně a vyzkoušely vozovou hradbu.

Ve druhé části jsme si prohlédli výstavu Zmizelé Českobrodsko. Děti si prohlédly fotografie stavení z 18. a 19. století, zjistily z čeho se tenkrát stavělo, jaký je rozdíl mezi doškovou a šindelovou střechou a i to, jak vypadala škola ve Vykáni. Ve dvojicích vypracovaly pracovní listy.Nejlépe si vedly dvojice: Andrea Burianová s Lindou Matějkovou a Klára Dohányosová s Eliškou Němečkovou.

Cestou do muzea a zpět jsme si prohlédli několik památek Českého Brodu, např. sokolovnu architekta Jana Kouly, pomník Prokopa Velikého (Holého) od sochaře Karla Opatrného, kostel sv. Gotharda a kamennou zvonici. Nezapomněli jsme ani na Kouřimskou bránu a městské hradby.


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Marie Koubková | Vydáno dne 16. 06. 2013 | 1827 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server