ČERTÍ DEN

aneb abychom se nebáli

Protože se v loňském roce moji žáčci hodně báli čertů, rozhodla jsem se, že se za ně letos sami přestrojíme. Celý den jsme plnili různé čertí úkoly.
První hodinu jsme si přečetli povídání a příběhy o čertech, různé básničky a jednu jsme se i naučili.
Potom jsme se šli ukázat našim kamarádům do ostatních tříd. S třeťákama jsme si zazpívali čertovské písničky. Navštívili jsme i pana ředitele a naše paní kuchařky.
Další hodinu jsme řešili ďábelsky těžké slovní úlohy a početní rébusy.
Poslední hodinu jsme si zdobili čertovskou metlu. Přidělali jsme si na ni sladkosti a obrázky čertíků, které jsme si nejprve vybarvili a vystřihli.
Když se na chodbě ozvalo bouchání a řinčení řetězů, začali jsme se bát i my čerti. Přišel se na nás podívat i velký čert s Mikulášem a andělem. Strachem jsme zapomněli i básničku, kterou jsme říkali ráno ostatním dětem. Ale nakonec jsme vše zvládli a dostali sladkou odměnu.
Dopoledne jsme si hezky užili a naše třída se stala na pár hodin doopravdy čertovskou. Škoda jen, že někteří naši spolužáci jsou nemocní. Tak se alespoň mohou podívat na přiložené fotografie. Doufáme, že se k nám příští rok připojí i některé další třídy nebo dokonce celá škola.

Foto z akce najdete zde

[ Autor: Marie Koubková | Vydáno dne 04. 12. 2009 | 2240 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]