Další

Autorské čtení

Jan Sviták

Musí být čtení nuda a otrava?
Proč stále bojujeme s nechutí dětí číst a proč nechávají prezentace přečtených knih na poslední chvíli? Vždyť je dnes tolik hezkých knížek! Jen si z nich vybrat tu pravou a rázem se to protivné čtení může stát velkým zážitkem. Někdo si najde cestu ke knížkám velmi brzy, někdo postupně během základní školy, někdo snad v dospělosti. Ale i tak je to s příbývajícím věkem stále méně dětí, které čtou kvůli sobě a ne kvůli známce z čj.
Aby měli malí čtenáři představu, jak taková kniha vzniká, pozvali jsme na naši školu pana spisovatele Jana Svitáka. Vyprávěl nám o svých zkušenostech ze spisovatelské profese. Jak a proč začal psát a jak vypadá obyčejný den takového autora. Přečetl nám ukázku ze své knížky "Čertovo kopyto" a odpověděl na naše otázky. Povídal si s námi o rozdílu mezi knihou a zfilmovaným příběhem, o fantazii, kterou nám kniha rozvíjí, i o tom, že také neměl rád diktáty... Ale, jak sám praví, i na facebooku se občas nějaký ten pravopis hodí, pokud zrovna nesdělujete jen jj či nvm ...
Bylo to v letošním školním roce druhé autorské čtení (v únoru nás navštívil pan L. Müller) a podle zájmu o knížku "Čertovo kopyto" pan Sviták děti určitě zaujal. Třeba některé z nich vezme o prázdninách tužku a papír a pustí se do svých spisovatelských začátků.


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 16. 06. 2013 | 1736 přečtení | Počet komentářů: 394 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server