Jídelna, svačiny

Alergeny ve školním stravování

Upozornění

Na základě legislativy 1169/2011/EU a ČR – vyhlášky 113/2005 Sb o způsobu označování potravin § 8 odst.10 , vznikla školním jídelnám povinnost informovat strávníky o přítomnosti alergenů v podávaných pokrmech.

Veškeré potravinové alergeny mohou vyvolat alergickou reakci, ale EU specifikovala 14 hlavních potenciálních alergenů, které podléhají legislativnímu značení.

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník uhlídat sám. Od 13.12.2014 bude přítomnost alergenů na jídelním lístku vyznačena číslem, pod kterým se daný alergen nachází. Tento přehled alergenů, který je legislativně stanovený bude vyvěšen na nástěnkách v blízkosti jídelního lístku nebo k nahlédnutí pod jídelním lístkem na školních webových stránkách.

Martina Nováková
vedoucí školní jídelny[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 28. 11. 2014 | 3163 přečtení | Počet komentářů: 29 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Martina Nováková ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server