Vysvědčení a písařská slavnost

Prvňáčci dostali svoje první vysvědčení.

Ve středu 31. ledna odcházeli kluci a holky z 1. B domů ze školy až za tmy. Pozvali totiž do své školy maminky, tatínky, babičky a dědečky, aby jim předvedli malý zlomek toho, co se ve škole stihli za první pololetí naučit. A že toho není málo. Děti svým rodičům recitovaly básničky o škole, hrály na flétničky a zpívaly, a tak potvrdily, že si svoje první školní vysvědčení právem zaslouží. Nicméně – co by to bylo za prvňáka bez opravdového psacího pera. Dosud prvňáci psali do svých písanek a sešitů pouze tužkou nebo pastelkami. Proto k vysvědčení dostal také každý prvňáček svoje první psací pero. Nebylo to však zadarmo. Každé z dětí muselo podepsat slavnostní slib písaře, a to hned třemi způsoby – tajným písmem, husím brkem či dokonce pravým japonským znakem. S úžasnou pomocí rodičů to zvládli úplně všichni, a tak si kluci a holky domů odnášeli nejen krásné vysvědčení, svoje první pero, ale i radost, že si společný večer ve škole skvěle užili.
Za fotografie a videa děkujeme Adélce Zedníkové.

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 01. 02. 2018 | 1536 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]