Akce

Vysvědčení a písařská slavnost

Prvňáčci dostali svoje první vysvědčení.

Ve středu 31. ledna odcházeli kluci a holky z 1. B domů ze školy až za tmy. Pozvali totiž do své školy maminky, tatínky, babičky a dědečky, aby jim předvedli malý zlomek toho, co se ve škole stihli za první pololetí naučit. A že toho není málo. Děti svým rodičům recitovaly básničky o škole, hrály na flétničky a zpívaly, a tak potvrdily, že si svoje první školní vysvědčení právem zaslouží. Nicméně – co by to bylo za prvňáka bez opravdového psacího pera. Dosud prvňáci psali do svých písanek a sešitů pouze tužkou nebo pastelkami. Proto k vysvědčení dostal také každý prvňáček svoje první psací pero. Nebylo to však zadarmo. Každé z dětí muselo podepsat slavnostní slib písaře, a to hned třemi způsoby – tajným písmem, husím brkem či dokonce pravým japonským znakem. S úžasnou pomocí rodičů to zvládli úplně všichni, a tak si kluci a holky domů odnášeli nejen krásné vysvědčení, svoje první pero, ale i radost, že si společný večer ve škole skvěle užili.
Za fotografie a videa děkujeme Adélce Zedníkové.


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 01. 02. 2018 | 1458 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server