Královský průvod

Páťáci se přenesli do středověku.

Královský průvod

V pátek 6.6. se žáci V. třídy vypravili do Prahy podívat se na Královský průvod. Letos se konal už podruhé a má předobraz ve skutečné události. Nejvýznamnější panovník českých dějin císař a král Karel IV. Opravdu každoročně vozil císařské korunovační klenoty, památné symboly Svaté říše římské, z Karlštejna do Prahy a poté zase zpátky.

Společně s průvodem jsme se vydali z Hradčanského náměstí Nerudovou ulicí přes Karlův most až na Staroměstské náměstí. V průvodu jsme viděli autentické postavy – císaře Karla IV., jeho ženu Elišku Pomořanskou, syna – Václava IV., bratry Karla IV., různé šlechtice, církevní hodnostáře, rytíře, měšťany, řemeslníky, kejklíře, hudebníky a mnoho dalších postav. Průvod uzavírala obrovská smrt, která se dětem líbila nejvíce. Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

[ Autor: Marie Koubková | Vydáno dne 18. 06. 2008 | 3131 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]