Sport

Reprezentovali o prázdninách

Atletický koncert Denisy Rezkové

Letošních třetích veřejných atletických halových závodů v hale Tj Slavoj Český Brod se zúčastnilo 11 členů atletického kroužku ZŠ Kounice. P. Šimon a D. Rezková z IX. třídy, T. Vítková a S. Jurčenko ze VII. třídy, M. Jirkovský a A. Kefurtová ze VI. třídy, J. Láska a M. Polanecká z V. třídy, N. Gajdaszová ze IV. třídy, L. Lásková ze II. třídy a náš bývalý žák M. Kadeřávek.

Většina z nich absolvovala čtyři disciplíny - 60 m, 60 m překážek, skok vysoký a skok daleký.

V konkurenci 70 závodníků z Neratovic, Kolína, Čelákovic, Prahy a domácích z Českého Brodu se naši závodníci rozhodně neztratili. V jednotlivých kategoriích jsme získali 2 první, 6 druhých a 4 třetí místa.

Vynikající výkony předvedla zejména Denisa Rezková. Zvítězila v kategorii starších žákyň v běhu na 60 m v čase 8,4 - pouze 2 desetiny za svým rekordem školy a ve skoku dalekém výkonem 4,70 - 4 cm za svým osobním rekordem. V běhu na 60 m překážek obsadila 2. místo a časem 11,2 si zlepšila osobák o 8 desetin a dělí se o 3. místo historických tabulek a konečně za osobní rekord ve skoku vysokém 1,35 m brala 3. místo.

Velké naděje jít v Denisiných šlépějích má osmiletá Lucka Lásková. Poprvé v životě běžela překážky a celou trať zvládla v pohodě a bez bázně, její výkon 2,80 ve skoku dalekém je velkým příslibem do budoucna !

Dalšími výbornými výkony bylo 5,08 m P. Šimona a 3,69 m M. Polanecké ve skoku dalekém a 1,10 m N. Gajdaszové ve skoku vysokém. Celkem si vytvořili naši závodníci 18 osobních rekordů !

Děkuji všem za úspěšnou reprezentaci školy.