Vzdělávání

Ajaxův zápisník - celorepublikový projekt ve spolupráci s Policií ČR

Setkání s paní policistkou Por. Zuzanou Tuzarovou

V letošním školním roce probíhá na základních školách již šestý ročník celorepublikového projektu "Ajaxův zápisník" Naše škola se do něj zapojila v roce 2004.

Ajax

Ajax
Ve čtvrtek 17. 1. nás navštívila paní policistka Por. Zuzana Tuzarová. Děti II. a III. třídy si s ní mohly povídat o tom, co se naučily v rámci dopravní výchovy. Ve výuce nám pomáhá Ajaxův zápisník, což je ilustrovaný pracovní sešit, který děti od policie dostaly v září.

A kdo je to Ajax? To je policejní pes, který děti celým projektem provází a odlehčuje tak závažnost probíraných témat. Tentokrát paní policistka s dětmi zopakovala vše důležité, co se týká správného chování dětí v roli chodců nebo cyklistů. Děti se na toto setkání moc těšily a do besedy se aktivně zapojovaly. I když je jim třeba jen 8 nebo 9 let, mají některé i nepříjemné zážitky spojené například s úrazem na kole nebo s dopravní nehodou, při které byl zraněn někdo jim blízký.

Rozhovor s uniformovaným policistou bývá pro děti důležitým motivujícím momentem. Hlavně proto, že většina z nich se s ním v běžném životě naštěstí do kontaktu často nedostane. Doufáme, že tento projekt povede děti k tomu, aby byly jako cyklisté i chodci na silnici opatrnější a pozornější.

V dalších měsících nás čekají tato témata:
Závislosti - tabák, alkohol, drogy, hazardní hry
Mezilidské vztahy - šikana - trestné činy
Bezpečné prázdniny

Ajax

Ajax

Ajax

Ajax

Ajax

Ajax

Ajax

Ajax

Ajax

Ajax

[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 11 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 21. 01. 2008 | 3249 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server