Noc s Andersenem

Autor: Vendula Dovole <vendula.dovole@post.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 17. 04. 2018

Tradiční akce ZŠ Kounice

Mezi tradiční akce Základní školy Kounice patří Noc s Andersenem. Jedná se o dlouholetou tradici, která se snaží podporovat a rozvíjet dětské čtenářství. Ani letos jsme si „Andersena“ nenechali ujít.

V pátek se ve škole sešlo 48 čtenářů z 2., 3. a 4. třídy, aby se z nich vzápětí stalo 48 koťat. Koťata pak v pelíšcích, za pomoci zkušených koček - Micky, Mourka, Drápka, Zrzka, Macka, Chloupka, Lizinky a Tlapky, plnila zapeklité úkoly. Vše odstartoval tanec černých koček z 8. třídy, a pak už následovala aktivita za aktivitou - četba odborného kočičího textu, výroba novinových koček, odpočinek při měsíčku nebo ranní prověrka kočičí obratnosti se závěrečným lovem myšek.

Pozvání na kočičí sněm přijaly i kočičí hvězdy – kocour Mikeš, kočka Moura a kocourek Modroočko, který si s sebou přivedl svou kamarádku Zelenoočku. Všechny zmíněné kočky přečetly koťatům ukázky z knih s „kočičí“ tématikou. Spoustu dalších knih do školní knihovny jsme dostali také od paní starostky a hlavně od pana Andersena, který spěchal na naši akci tak moc, že to nakonec jen tak tak ubrzdil. Nakonec se s námi vyfotil pod střechou, na které každý večer zasedá kočičí sněm, a vydal se zpět do Dánska.

Že jsme si společné přespání ve škole všichni moc užili, se můžete přesvědčit na přiložených fotografiích.