Noc s Andersenem v Mezeře (1. třídy)

Autor: Vendula Dovole <vendula.dovole@post.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 18. 04. 2017

Prvňáčci a jejich Noc s Andersenem v Mezeře.

Kluci a holky z prvních tříd již tradičně tráví Noc s Andersenem v domečku občanského sdružení Mezera Kounice. S "Mezerou" spolupracuje naše škola často a ráda, a tak i v tomto roce jsme přivítali, že naši nejmenší školáci mohou využít "mezerácké" zázemí. Monika Kolářová, Jana Halaxová, Lucka Kantorová, Petra Marhounová a Alena Podveská připravily pro 24 našich prvňáků noc plnou Čtyřlístků, čtení, tvoření a kloboukových přání. Všem organizátorkám moc děkujeme a rádi uveřejňujeme popis Moniky Kolářové.

"Už se stalo tradicí, že začátek Noci s Andersenem patří venkovní procházce. Nebylo tomu jinak ani letos. Potřebovali jsme najít klíč od domu našeho čtyřlístkového kvarteta v jejich bydlišti TŘESKOPRSKY. A indicie nám prozradili naši kamarádi Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa. Štastní, natěšení a hladoví jsme otevřeli dům, porozhlédli se, seznámili s celým prostorem a zamířili do kuchyně, kde jsme se pořádně posílili připravenými dobrotami. Po lehkém zklidnění jsme si v téměř dokonalém kruhu četli Čtyřlístkův "andersenovský" příběh s kloboukem a ten se pro nás stal inspirací pro úkoly, které následovaly. Nejatraktivnější byla výroba zázračného klobouku. Dalo to práci, a výsledek stál za to. Všechny čtyři skupiny byly mimořádně kreativní, klobouky teď mohou zdobit třídy 1.A a 1.B kounické školy. Ty klobouky jsou kouzelné a děti samy vymýšlely, co by si klobouk mohl zařídit.

Tak například:

Přeji si, aby klobouk měl následující moc:

- ať krásně kreslím a všem se líbí moje obrázky

- ať máme ve škole dlouhé přestávky

- ať prší peníze

- ať mě naučí vyslovovat všechna písmenka

- ať můžeme ve škole hrát "minecraft"

- ať hezky čtu

- ať mi jde bezvadně fotbal a dávám góly

- ať je naše rodina pořád spolu a nikdy se nerozvede

- ať jsme všichni zdraví

Bylo jich víc, některá se opakují a některá přání možná nechtěla být vyslovena nahlas, v každém případě byl toto jeden z nejemotivnějších momentů večera.

Když už jsme byli zase hladoví a začínalo se více zívat a přibývaly dotazy, kde budu spát, zpestřil a probudil zvědavost dětí pan Andersen. Předal každé třídě jednu knížku, popovídal o tom, jak jsou knížky důležité a co nám přináší, popřál pěkný večer a dobrou noc a jel za dalšími dětmi.

No a pak už jsme se pomalu zabalili do spacáků, přečetli si ještě jednu či dvě pohádky, švitořili mezi sebou, chodili se průběžně napít, hledali polštářek, .... až bylo v domečku ticho přerušované jen spokojeným oddychováním.

Díky všem za účast, díky za krásný večer a přejeme vám všem, ať se plní přání, která máte. A jednou za čas nasaďte klobouk a řekněte to přání nahlas. Třeba vám opravdu pomůže.

Tým MEZERA"