Den v přírodě 2015

Autor: Jindřich Domín <jdomin@volny.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 23. 06. 2015

Úterý, 23.6.2015, průběh, výsledky, fotky

Den na téma "Ochrana člověka"

V chladném počasí jsme absolvovali další z našich tradičních aktivit. Její hlavní význam spočívá v tom, že děti různých ročníků se učí vzájemně se respektovat, spolupracovat při řešení problémů a tolerovat se navzájem. Z hlediska odborné pedagogické terminologie dochází k posílování všech klíčových kompetencí (učení, řešení problémů, komunikativní, sociální, občanské i pracovní).

Časový plán:
08:10 - poplach, opuštění budovy
08:15 - nástup školy, rozdělení do skupin
08:30 - odchod na stanoviště
08:30 - 11:45 - přemísťování v přírodě s pomocí mapy, plnění úkolů
11:45 - 12:30 - oběd
12:30 - nástup školy, vyhodnocení

Plánovaná stanoviště:
Evakuace, chemická ochrana, překážky, dopravní výchova, poznávání přírody, varovné signály, první pomoc, střelba, třídění odpadu, jedovaté rostliny.

Skupiny:
25 skupin po 4 - 6 žácích.

Hodnocení:
Na každém stanovišti může skupina získat maximálně 10 bodů. Rychlost přesunu nerozhoduje.

Výsledky:
Všech 25 skupin zvládlo kompletní trať s deseti stanovišti a ve 12:45 při slavnostním nástupu byly vyhlášeny celkové výsledky. Skupiny na prvních třech místech:
1. místo: skupina 25 (Hovorka P., Schovanec M., Rybenská A., Kuneš M., Judasová L., Dusová E.)
2. místo: skupina 2 (Kohout P., Janeček J., Ságnerová L., Liška T.)
3. místo: skupina 1 (Kadeřávková A., Burianová A., Rybnikářová K., Lauber O., Hájek S.) a skupina 23 (Matějková L., Procházka M., Koudelová K., Hora V., Svatošová S.)

Fotogalerie z roku 2015 (pokud chceš větší fotky, klikni na čtverečky v pravém horním rohu):

Foto Tereza Domínová:

Fotogalerie z roku 2014 (pokud chceš větší fotky, klikni na čtverečky v pravém horním rohu):

Fotogalerie z roku 2011 (pokud chceš větší fotky, klikni na čtverečky v pravém horním rohu):