Policejní hlášení ze dne 4. 4. 2014

Autor: Vendula Dovole <vendula.dovole@post.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 07. 04. 2014

Po Andersenovi pátrala celá škola.

Dne 4. 4. 2014 v 18.30 byl na naši policejní stanici nahlášen únos pana Andersena. Ten se měl výše zmíněného dne dostavit na zahájení 7. ročníku Noci s Andersenem na Základní škole v Kounicích. Po zmizelém bylo vyhlášeno celostátní pátrání a do hledání se zapojili i žáci kounické základní školy.
Starostka obce nahlásila zmizení na naši policejní stanici ihned po zjištění únosu a objevení stop po zápase, které všímavá uklízečka paní Ludmila Z. zajistila u šaten ZŠ. Záhy byli našimi policisty vytipováni podezřelí pachatelé. Indentikity podezřelých byly zaslány do budovy základní školy, kde došlo k rozdělení přítomných detektivů na pátrací skupiny – skupina č. 1 měla detašované pracoviště v budově o. s. Mezera, pátrací skupina č. 2 byla umístěna v prvním patře školy a v přízemí školy pracovala skupina č. 3.
Detektivní práce spočívala ve vyhledávání důkazů, zajišťování stop a kompletaci získaných materiálů. Pátrací skupiny při své práci využívaly literaturu s detektivní tematikou, se kterou je seznámili proslavení detektivové (detektiv Klásek, Phill Marlow, Sherlock Holmes a další). Za krátkou dobu se pátračkám podařilo nasbírat velké množství důkazů (odlitky stop, grafologický rozbor písma v únoscově dopisu, pachové stopy, chemické rozbory atd.) a vytipovat podezřelého pachatele. Na policejní stanici byl popis pachatele nahlášen telefonicky krátce před půlnocí, kdy bylo zahájeno intenzivní pátrání po obviněném. Detektivové unavení vyčerpávajícím pátráním se uložili ke spánku a Policie ČR mezitím dopadla pachatele trestného činu. Tento byl předveden na služebnu a po výslechu se doznal k trestnému činu únosu pana Andersena. Pátrání bylo ukončeno 5.4. 2014 v 8.00 v budově základní školy za přítomnosti všech zúčastněných. Celou akci dokumentovala policejní fotografka paní Hana S. Jí, vedoucím detektivům, policejním externistům a členům všech pátracích skupin patří velký dík za pomoc při hledání pachatele.

Policie ZŠ ČR