STROM

Autor: Marie Koubková <marie.koubkova@email.cz>, Téma: Žáci, Vydáno dne: 18. 10. 2012

Dendrologickou zahradu v Průhonicích navštívili třeťáci a čtvrťáci.

V rámci akce Den stromů (na naší škole Týden stromů) jsme navštívili Dendrologickou zahradu v Průhonicích, abychom se dozvěděli vše o stromech. Zahrada nás přivítala krásnými podzimními barvami, jen toho sluníčka mohlo být více.
Děti s lektorem absolvovaly procházku se šesti zastaveními, kdy jim stromy byly představeny v různých souvislostech.

• Strom jako živý jedinec (průběh života stromu, způsob růstu, fotosyntéza)
• Strom jako součást společenstva (lesní patra, nároky na prostředí, soužití se živočichy)
• Strom jako domov pro živé organismy (jaké organismy obývají stromy)
• Strom jako zdroj pro člověka (suroviny a výrobky pocházející ze stromů)
• Strom jako potrava pro živočichy (každá část stromu má své strávníky)
• Strom jako inspirace (duchovní význam stromů v historii, stromy v pohádkách a umění, národní stromy, keltský stromový horoskop)

Na stanovištích si děti o tématu povídaly, pracovaly se sešity, které dostaly, a hrály také hry a soutěže.
Doufám, že si alespoň něco z toho děti zapamatovaly, protože celý program byl moc hezký.

Jak děti pracovaly, se můžete přesvědčit na fotografiích.