Bezpečně (nejen) do školy!

Autor: Šárka Bielaková <obielak@volny.cz>, Téma: Další, Vydáno dne: 18. 09. 2011

Čtvrťáci a páťáci si vyzkoušeli pravidla silničního provozu v praxi

V pátek 16. září jsme se vypravili do Kolína na dopravní hřiště. Po prohlédnutí všech tras a křižovatek a po připomenutí pravidel bezpečnosti si děti nasadily na hlavy přilby (většinou své vlastní - chválím) a vyrazily. Jezdilo se na kolech i na koloběžkách. Nejprve si všichni vyzkoušeli, jak na silnici správně zastavit a objet překážku. Někomu se dařilo lépe, někdo měl trošku problém s koordinací pohybů, ale nakonec to všichni zvládli.

Poté následovala soutěž v poznávání dopravních značek a zároveň byly dětem odebírány - stejně jako řidičům aut na silnicích - body za porušování pravidel silničního provozu. Ti nejlepší se za odměnu mohli svézt jako první na motokárách, které kluci i holky už při příchodu obdivně obhlíželi. A protože se snažili skutečně všichni, brzy si "motojízdu" mohli vyzkoušet i největší hříšníci.

Na závěr děkuji panu Brzákovi, který se nám po celou dobu plně věnoval, a také ÚAMK za to, že připravil a stále udržuje tak pěkné a dobře vybavené dopravní hřiště. Dopravni_hriste1 Foto si prohlédněte zde.

Foto: Š. B.