Svačinky nejen ze školní zahrádky

Autor: Dagmar Sedláková <sedlakova.dasa@seznam.cz>, Téma: Jídelna, svačiny, Vydáno dne: 28. 06. 2008

Všichni jsme si oblíbili školní svačinky z naší cvičné kuchyňky.

Jednou z oblíbených akcí tohoto školního roku se bezesporu staly školní svačiny, které si připravily samy děti. Vždy jeden den v týdnu nás čekaly dobroty z naší cvičné kuchyňky. Na první z nich , výborné chleby s pomazánkami, se během začátku velké přestávky utvořila několikametrová fronta. Připravily je pro nás děti z 2. stupně v rámci volitelného předmětu Domácnost. Na všechny se dostalo a opravdu jsme si pochutnali. Ukázalo se, že to byl výborný nápad. Další pochoutkou, kterou tyto děti připravily, byla moc dobrá pizza.
Mezitím vyrostly na školním pozemku ředkvičky, kedlubny a řeřicha a děti z 1. stupně také připravily pro ostatní výborné svačinky. I. třída - chleby s řeřichou, II. třída - chleby s ředkvičkami, III. třída - chleby s kedlubnami a IV. třída - chleby s ředkvičkami. Myslím, že si tento nápad okamžitě získal velkou oblibu nás všech.
A čím byl ještě zajímavý? Často velké děti organizují akce pro ty malé, např. dopravní soutěž nebo olympijský den. A je fain, že mohli i ti malí udělat něco pro velké.

svacina2
svacina4