Máme rádi divadlo

Autor: Dagmar Sedláková <sedlakova.dasa@seznam.cz>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 08. 03. 2008

Kdo z nás by nechtěl chodit do školy, kde se vyučují jen a jen pohádky!

Takovou školu bychom asi těžko hledali, ale jak by to v ní mohlo vypadat, viděly děti z I., II. a III. třídy díky divadelnímu představení Mikulkovy pohádky v pražském Pidivadle, které jsme navštívili v úterý 4.3. 2008.

Na malém jevišti tohoto divadla (jen 78 míst) nám hráli posluchači III. ročníku VOŠH oboru Loutkářské umění. Scénou byla škola a představení (tedy školní pohádkovou výuku) tvořilo pět pohádek Aloise Mikulky:
1.) O KVÍČALE A ŽELVIČCE
2.) JAK TO CHODÍVÁ V PRALESE
3.) HASTRMANÍ PRINCEZNIČKA
4.) O RYBÁŘI, KTERÝ NIKDY NIC NECHYTIL
5.) O SMUTNÉM TYGROVI
Mikulkovy pohádky jsou ale trošku jiné než ty, na které jsme většinou zvyklí. A tak se děti setkaly například s kvíčalou a želvou, které odletěly na Žížalí planetu, s roztomilým růžovým prasátkem, které se stalo večeří pro pardála, nebo s tygrem, který se po ptačích semínkách zmenšoval a zmenšoval, až byl jako ptáček a uletěl. Představení se nám moc líbilo a bylo již šestým, které jsme v tomto školním roce navštívili.

Pidivadlo
p
Pidivadlo

V prvním pololetí jsme ještě navštívili:
1. 11. Kounické pověsti - obecní sál Kounice
13.11. Princ Bajaja - Městské divadlo Kolín - I., II. a III. třída