Výlet do Kutné Hory

Kosti, stříbro a horko - neboli výlet IV., V. a VI. třídy

Před vysokými teplotami jsme se ve středu 19. 6. schovali do stříbrné štoly. Bylo to příjemné ochlazení, ale s havíři by asi nikdo z nás neměnil. Ona taková absolutní tma není vůbec nic příjemného. Prostoru také nebylo nazbyt a všudypřítomná voda nás sice osvěžila, ale 30 minut úplně stačilo. Pak zase hezky zpátky do letních třicítek, a to byl tedy šok! Než jsme se stali havíři, zastavili jsme v Kostnici v Sedlci u Kutné Hory. Pro některé děti, většina z nich zde byla poprvé, to byl zvláštní pocit. Tolik lidských kostí a ještě takto poskládaných! Návštěvu hřbitova na výletě asi nečekaly. Druhou naší zastávkou byl chrám sv. Barbory. Odtud jsme přešli do Hrádku, kde nás čekala expozice "Cesta stříbra". Děti vše zvládly výborně a zaslouží si pochvalu.

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 20. 06. 2013 | 1834 přečtení | Počet komentářů: 635 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]