Žáci

Questionnaires about free time

Osmáci vyhodnotili dotazníky pro spolužáky z 2. stupně. (Nebojte - česky!)

Žáci osmé třídy si po skupinách připravili v hodinách angličtiny dotazníky týkající se volného času. Anonymně je vyplnili spolužáci ze sedmé a deváté třídy, tj.36 dětí. Osmáci anketu vyhodnotili a tady jsou jejich postřehy:

Jak trávíme čas venku
Dvanáct dětí ze sedmičky a z devítky vůbec nechodí ven. Pět žáků chodí ven jen na hodinu denně. Osmnáct dotázaných chodí ven večer a dvacet sedm odpoledne. A kde svůj čas venku tráví? Sedmnáct se schází na zastávce a pět dokonce navštěvuje diskotéky.

Kapesné
Překvapilo nás, že sedm dětí vůbec nedostává kapesné. Nejvíce žáků, a to čtrnáct, dostává na týden 50 až 100 Kč. Nejčastěji se kapesné utrácí za oblečení. Třinácti dětem se kapesné nezvyšuje a dostávají ho stále stejně vysoké a čtyři dotázaní musí kapesné vracet za špatné známky.

Sport
Naprostá většina dětí dělá nějaký sport, někteří i více druhů. Nejoblíbenější je fotbal. Anketu o nejpopulárnějšího sportovce by vyhrál Petr Čech a favoritem mezi fotbalovými kluby je Sparta. Většina žáků se na sport dívá i v televizi, nejčastěji samozřejmě na fotbal. Kupodivu nejneoblíbenějším sportem se stal stolní tenis.

Film a ty
Většina dotázaných se dívá denně na televizi. Do kina pak chodí nejčastěji jednou za měsíc. Oblíbeným filmovým žánrem je komedie a horor. A který film by zvítězil? Scary Movie a Harry Potter. Nejoblíbenějšími herci a herečkami mezi dotázanými žáky jsou Brad Pitt, Jackie Chan a Angelina Jolie

Žáci osmé třídy


[ Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Melanie Moravcová | Vydáno dne 19. 04. 2009 | 2515 přečtení | Počet komentářů: 393 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server