Perličky z olympiády

Originální názvy sportů podle piktogramů

Jednou z disciplín na našem Olympijském dni bylo poznávání sportů podle obrázků, tzv. piktogramů. Soutěžící projevili neobyčejnou kreativitu. Hádali sporty, které se na olympiádě nikdy neobjevily, vymýšleli sporty neexistující, a někdy dokonce tvořili nové názvy pro známé disciplíny a sportovce. Doufám, že se pobavíte stejně jako porota, která soutěžící hodnotila.

vzpirani

1. Tento sport by se mohl jmenovat posilování, zvedání činek do výšky, boj v těžké váze, ale také zdvych či spěr. Sportovec na obrázku kulturistuje a říkáme mu činkař, svalovec, silák, posilák nebo podběrač.

Správná odpověď: vzpírání.

gymnastika

2. Mohla by to být atletika, ale také skok přes tyči, kotrmelec, hvězda, vzpírání (zřejmě u protinožců), stoj na rukou nebo "známý" olympijský sport break dance. Sportovec na obrázku dělá salta a někdy se mu říká stojkař.

Správná odpověď: gymnastika.

strelba

3. Poznáváte jistě sport nově nazvaný střílničení, třílečka, případně střel do terče! Také by to mohl být lov, zabíjení nebo oblíbený paintball. Neobvyklý sport na olympiádě by byla hra na vojáky, či dokonce policie.

Správná odpověď: střelba.

box

4. Tenhle sport dělal soutěžícím docela problémy. V obrázku poznali tenis, vrh koulí, hod, přehazku, ale i ping pong, masakrování nebo dokonce motokros. Ti, co tvrdili, že je to boxerysta, či boksista, byli samozřejmě nejblíž.

Správná odpověď: box.

veslovani

5. Někomu tento sport připomínal lyžování, jízdu na kole nebo na motorce, jinému střílení z luku. Někdo si zase nevěděl rady s názvem, tak si ho prostě vytvořil: lodění, veslařství, pádlovství, heslování a půvabná veslostyka. Nebo že by to byl jachtař?

Správná odpověď: veslování.

zapas

6. Tak tohle byl opravdu oříšek! Není to skákání, laťka ani běh přes překážky. Mohl by to být skok přes kozu nebo veslařství? Nebude to ani bumerang. Blížili se ti, co napsali praní, sumo či gudo (čti džudo). Nebo je to prostě sportovec zvaný duch?

Správná odpověď: zápas.

[ Autor: Melanie Moravcová | Vydáno dne 13. 06. 2008 | 2976 přečtení | Počet komentářů: 533 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]