Olympijské sporty

Perličky z hádání sportů na Olympijském dni

Po několika letech se vrátila na náš Olympijský den oblíbená disciplína - poznávání sportů podle obrázků, tzv. piktogramů. Soutěžící opět projevili neobyčejnou nápaditost. V odpovědích se objevily sporty, které na olympijských hrách vůbec nenajdeme, nejrůznější zkomolené názvy disciplín nebo dokonce pojmenování činností, které mají ke sportu dost daleko. Doufám, že se pobavíte stejně jako rozhodčí, kteří naše soutěžící hodnotili.

aquabely

1. Tento sport by se mohl jmenovat gymnastika ve vodě, vodní atletika nebo dokonce aquaristika. Sportovci na obrázku mávaj, případně volají SOS. Nejblíž byli samozřejmě ti, kteří poznali auqabeli, agvabely neboli aqfabeli.
Správná odpověď: synchronizované plavání.

badminton

2. Mohl by to být kroket, ale také košíkování, pinbol, pálkování či pinpok. Ti, kteří sport s jistotou poznali, měli před sebou ještě zápas s písmenky. Zde jsou všechny verze oblíbeného letního sportu: bembikton, bekbinton, benbeton, benbintont, benbynton, bejbinkton, benaton a bendminkton.
Správná odpověď: badminton.

basket

3. Poznáváte jistě sport zvaný basked, košíkovaná, případně házení do košů . Také by to mohlo být házení do kíble!
Správná odpověď: košíková.

beach

4. Tenhle sport dělal soutěžícím docela problémy. V obrázku poznali gymnastiku, skok daleký, plavání, přehasku, ale i fotbal, vodní pólo nebo skok do písku. Ti, co tvrdili spisovně, že je to olejbal, byli samozřejmě nejblíž.
Správná odpověď: plážový volejbal.

gymnastika

5. Někomu tento sport připomínal krasobruslení, jinému jógu nebo balet. Někdo v něm poznal erobik, případně nové vyjmenované slovo erobyk, airobik nebo také areobik. Pokud tento sportovec nezdolává laťku, netančí hyphop a není akrobat, musí tedy metat hvjezdi.
Správná odpověď: gymnastika.

jachting

6. Soutěžící v piktogramu odhalili gymnastiku, vodní pólo i wingsurfing. Mohl by to být nový olympijský sport rybaření nebo mažoretky. Nejblíž asi budou ti, kteří hádali ježdění na moři, plachtování či plachetnicování.
Správná odpověď: jachting.

jezdectvi

7. Samozřejmě, že to není minigolf, ani jízda na kole, dokonce ani neuvěřitelný sport česání! Blízko byl ten, kdo hádal cval, dostich nebo jezdařství.
Správná odpověď: jezdectví.

modergymnastika

8. Tohle byl docela oříšek. Trochu to vypadá jako balet, trochu jako krasobruslení a erobik. Mohlo by to být švihadlo nebo hod kladivem (asi na hodně dlouhém provazu). Ale nejsou to ani takové „známé“ sporty jako pouštění draka, lezení na skály či kovbojství. Neuznali jsme ani jízdu v kočáře, a dokonce ani byčování.
Správná odpověď: moderní gymnastika.

petiboj

9. Někdo si myslel, že to je skok vysoký, někdo poznal vzpírání nebo hod těžkým míčkem. Trochu se blížili ti, kteří napsali parkur, jízda na koni 5 km. Pěkný sport je také žoking a ježdění po koni před překážku. Ta pětka tam není náhodou.
Správná odpověď: moderní pětiboj.

serm

10. Co jen to ten sportovec drží v ruce? Že by to byl meč nebo šavble? Kdepak, tenhle sport se nejmenuje bitva, bojování, mečování, ani mušketýření a sportovec tedy není ten slavný mušketýř d'Artagnan.
Správná odpověď: šerm.

trampolina

11. Poznáváte skok do výšky, skok do dálky, skok do písku nebo dokonce skok placákem? Že ne? A není to ani jízda na prkně.
Správná odpověď: trampolína.

vzpirani

12. Tenhle sportovec je prostě silák a spěrač. Jeho sport by se mohl jmenovat posila, zvedání čínek nebo zpýraní. Každopádně každý vidí, že sportovec čynkuje případně cvičí s tičkama .
Správná odpověď: vzpírání.

Další originální sporty, které naši žáci objevili: pektynton, samostřelba, lukostřel, vodní vybíjená, dřepy (oblíbená disciplína p. uč. Urbana), skákání kufru, hod krokeťákem, žonglování, přetlačování, strkaná, páka a ježdění s dvojicí v lodi.

Sportu zdar!!!

[ Autor: Melanie Moravcová | Vydáno dne 08. 06. 2013 | 3517 přečtení | Počet komentářů: 783 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]