Jarní úklid podruhé

Poznáváte svoje odpadky?

Páťáci umí přiložit ruku k dílu

Také páťáci se pustili do úklidu obce. Daleko od školy jsme se ale nedostali. Celý čas jsme vyplnili čištěním potoka v úšeku do můstku u školy po můstek k parcelám na Vinici. Z tohoto maličkého prostoru se nám podařilo vysbírat několik pytlů s plastovými lahvemi a dalším odpadem. Většina nepořádku uvízla právě v potoce a vybrat jej nebylo vůbec jednoduché.

Všechny děti se podivovaly, kdo dovede udělat takovou spoušť. Je opravdu takový problém naházet odpad do kontejneru místo do potoka? (Jak jinak by se mohly ve vodě ocitnout lahve od čistících prostředků - to asi nebude náhoda?!)

Děkuji všem žákům, kteří pilně pracovali a věřím, že jejich úsilí nepřijde nazmar.

Úklid potoka
Úklid  potoka 6
Úklid  potoka 4
Úklid  potoka 7
Úklid potoka 8
Úklid  potoka 2
Úklid potoka 3
Úklid potoka 5
Úklid  potoka 9
Úklid  potoka 10

P.S. Páni fotbalisté, co ten nepořádek na "umělce"? Tentokrát za vás uklízely děti, ale tak by to asi být nemělo...

P.S.2: Omlouvám se všem rodičům, jejichž děti přišly domů špinavé, ale mírnit jejich pracovní elán bylo tentokrát nad mé síly :-) . Š.B.

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 14. 03. 2010 | 2278 přečtení | Počet komentářů: 367 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]