Dobyli jsme Pražský hrad!

Ohlédnutí za výletem páťáků

V úterý 22. 3. 2016 jsme trošku z donucení opustili školu a vyrazili do Prahy na poznávání našeho hlavního města a jeho nejznámějších památek. Putovali jsme se autobusem, vlakem, metrem, tramvají i pěšky a zažili jsme mnohá dobrodružství. K těm největším určitě patřila cesta metrem. Vlakvedoucí se k mojí nemilé radosti rozhodl zavřít dveře ve chvíli, kdy jsem spolu se čtyřmi dětmi ještě stála na nástupišti. Naštěstí byli všichni dobře instruováni a tak jsme se během 2 minut opět radostně setkali.

Postupně jsme společně shlédli Betlémskou kapli, Karlův most, Čertovku, Malostranské náměstí, Nerudovu ulici, areál Pražského hradu s Chrámem sv. Víta, Zlatou uličkou a Daliborkou a mnoho dalšího. Bohužel celý výlet byl trochu poznamenán ohromným množstvím cizinců, kteří se stejně jako my rozhodli poznávat naše pamětihodnosti. Nejprve si někteří z páťáků mysleli, že v Japonsku a některých státech EU také nejde elektřina, ale pravděpodobnější byla asi souvislost s nadcházejícími Velikonocemi.

Musím pochválit všechny páťáky, chovali se opravdu vzorně a zodpovědně. Pokud čas na konci roku dovolí, pojedeme se podívat ještě na další významné pražské pamětihodnosti v jiných částech Prahy.

A nakonec pár fotek:

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 03. 04. 2016 | 1899 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]