Kounické Vánoce 2016

Autor: Vendula Dovole <vendula.dovole@post.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 17. 12. 2016

Betlémská hra a kouzelné vánoční trhy v Kounicích.

V sobotu 17.12.2016 bylo v kounickém kostele sv. Jakuba a v jeho okolí živo. Tradiční akce pořádaná naší školou přilákala velké množství lidí.

Kluci a holky z dramatického kroužku paní učitelky Domínové zahráli divákům v kostele krásnou hru o narození Ježíška za doprovodu "školního kvarteta" ve složení 2 kytary (J. Jedelský, N. Dusová), perkuse (J. Janeček) a flétna (paní učitelka R. Doktorová) a potom už návštěvníci mohli nasávat vánoční atmosféru na trzích před kostelem. V nabídce byla spousta výrobků žáků kounické školy - vánoční svícny, andělé, obrázky, krmítka pro ptáčky, přání, ozdoby z těsta, drátků, korálků, sušeného ovoce a jiných materiálů. Kdo chtěl, mohl se občerstvit slaným i sladkým pečivem a zahřát se čajem i svařeným vínem. Deváťáci již tradičně vsadili na prodej párků v rohlíku.

Věřím, že se všem návštěvníků letošních Kounických Vánoc podařilo zapomenout na každodenní starosti, a že se nám podařilo probudit ve všech zúčastněných tu pravou vánoční náladu.