Školní asistenti

Autor: Jindřich Domín <jdomin@volny.cz>, Téma: Archiv, Vydáno dne: 19. 02. 2016

Významná pomoc

Po několikaletých pozitivních zkušenostech s asistenty pedagoga, případně školními asistenty, jsme i v tomto školním roce vstoupili do programů, díky nimž máme ve škole asistenty i letos.
Jsou čtyři, všichni mají částečné úvazky. Jejich hlavní pracovní náplní je spolupráce s pedagogickými pracovníky školy v péči o žáky, při přípravě výuky, při péči o IT techniku, a při zlepšení bezpečnosti při mimoškolních akcích. Díky programu Erasmus+ je jednou z asistentek i studentka pedagogické fakulty z Bulharska, jejímž komunikačním jazykem je angličtina, takže zpestřuje výuku (nejen) angličtiny dětem i pedagogům.
Navíc chystáme obnovení užší spolupráci s dalšími odborníky, jako je psycholog, speciální pedagog a logoped. Věřím, že zapojení asistentů i ostatních "logů" zkvalitňuje práci i výsledky naší školy.