Questionnaires about free time

Autor: Melanie Moravcová <melaniemoravcova@seznam.cz>, Téma: Žáci, Vydáno dne: 19. 04. 2009

Osmáci vyhodnotili dotazníky pro spolužáky z 2. stupně. (Nebojte - česky!)

Žáci osmé třídy si po skupinách připravili v hodinách angličtiny dotazníky týkající se volného času. Anonymně je vyplnili spolužáci ze sedmé a deváté třídy, tj.36 dětí. Osmáci anketu vyhodnotili a tady jsou jejich postřehy:

Jak trávíme čas venku
Dvanáct dětí ze sedmičky a z devítky vůbec nechodí ven. Pět žáků chodí ven jen na hodinu denně. Osmnáct dotázaných chodí ven večer a dvacet sedm odpoledne. A kde svůj čas venku tráví? Sedmnáct se schází na zastávce a pět dokonce navštěvuje diskotéky.

Kapesné
Překvapilo nás, že sedm dětí vůbec nedostává kapesné. Nejvíce žáků, a to čtrnáct, dostává na týden 50 až 100 Kč. Nejčastěji se kapesné utrácí za oblečení. Třinácti dětem se kapesné nezvyšuje a dostávají ho stále stejně vysoké a čtyři dotázaní musí kapesné vracet za špatné známky.

Sport
Naprostá většina dětí dělá nějaký sport, někteří i více druhů. Nejoblíbenější je fotbal. Anketu o nejpopulárnějšího sportovce by vyhrál Petr Čech a favoritem mezi fotbalovými kluby je Sparta. Většina žáků se na sport dívá i v televizi, nejčastěji samozřejmě na fotbal. Kupodivu nejneoblíbenějším sportem se stal stolní tenis.

Film a ty
Většina dotázaných se dívá denně na televizi. Do kina pak chodí nejčastěji jednou za měsíc. Oblíbeným filmovým žánrem je komedie a horor. A který film by zvítězil? Scary Movie a Harry Potter. Nejoblíbenějšími herci a herečkami mezi dotázanými žáky jsou Brad Pitt, Jackie Chan a Angelina Jolie

Žáci osmé třídy