Školní pozemek

Autor: Dagmar Sedláková <sedlakova.dasa@seznam.cz>, Téma: Fotogalerie, Vydáno dne: 16. 05. 2008

První úroda

V polovině dubna začaly děti z prvního stupně pracovat na školním pozemku. Každá třída může využít pět záhonků. Děti si je pečlivě připravily, pak zasely semínka a zasadily sazeničky, které si samy přinesly. A na společném záhonu pěstujeme různé druhy dýní, které pak na podzim použijeme v pracovních činnostech.
Po třech týdnech už se krásně zelená hrášek, mrkvička, řeřicha. Zasadili jsme také kedlubny, pažitku, petrželku nebo papriky. Kuba Fadrhonc a Dominik Šimon přinesli i dřevěné cedulky, kterými si třídy označily své záhony. Ve čtrvtek 15. 5. mohli třeťáci ochutnat první úrodu - ředkvičky. Zatím sice každý jen jednu, ale za pár dní už si je natrháme ke svačince. Děkujeme tímto i panu Klikovi za zalévání pozemku v době květnových volných dnů.

pozemek