Jak jsme si měřili objem plic

Autor: Marie Koubková <marie.koubkova@email.cz>, Téma: Vzdělávání, Zdroj: práce žáků, Vydáno dne: 12. 03. 2008

V hodině přírodovědy si děti V. třídy změřily objem plic.

Jak jsou na tom páťáci s plícemi?

V úterý 11. 3. jsme si třetí vyučovací hodinu o přírodovědě povídali o dýchací soustavě. Zkoušeli jsme si objem vzduchu v plicích pokusem. Naplnili jsme sklenici asi čtyřmi litry vody. Na sklenici jsme nakreslili stupnici. Tu jsme vytvořili pomocí půllitrové odměrky. Opatrně jsme převrátili sklenici s vodou do velkého umyvadla z umělé hmoty. Podložili jsme ji čtyřmi dřevěnými kolíčky a vsunuli gumovou hadičku. Do té jsme co nejvíce foukali. Vítězem v kategorii kluků byl Kuba Láska se třemi litry. V kategorii holek zvítězila Andrea Malá s 2,3 litry. Dobře jsme se u tohoto pokusu bavili.

napsaly Kristýna Kliková a Klára Hasincová

pokus